Top

Stolný futbal

Žiaden stolný futbal neponúka na Slovensku to, čo ponúkajú naše stoly! Nenájdete lepší stolný futbal ako ROSENGART. Vďaka úzkemu vzťahu s hráčmi, našej dlhoročnej podpore tohto športu na Slovensku, spolupráci s Foosballovou Úniou Slovenska (FUS) a dlhoročným členstvom v Medzinárodnej stolno-futbalovej federácii (ITSF), dávame hraniu a trénovaniu stolného futbalu úplne iný rozmer.

Stoly ROSENGART sú charakteristické a známe svojou kvalitou, tradíciou, podporou hráčov a športu, a v neposlednom rade bohatou a rozrastajúcou sa komunitou hráčov a fanúšikov stolného futbalu po celom svete. Je to jediný stôl, na ktorom sú už viac ako 10 rokov organizované turnaje a ligy po celom Slovensku.

ROSENGART je oficiálnym stolom FUS a Slovenského foosballovej reprezentácie. Od roku 2006 je zároveň aj uznaným stolným futbalom ITSF a tak pravidelne organizujeme turnaje zapísané vo svetovom kalendári ITSF aj u nás na Slovensku. Každý hráč, čo niečo v tomto športe u nás doma znamená, pravidelne hrá a trénuje práve na tomto stole!

KVALITA

Stolné futbaly ROSENGART sú robené, aby odolali aj tvrdšiemu zaobchádzaniu a ich hodnota bola trvácna.
Na ich výrobu vyberáme kvalitné materiály,
aby takémuto zaobchádzaniu odolali a stoly boli vždy plne pripravené na hru. S prihliadnutím na malosériovú výrobu sa to však odráža aj na cene.

VÝHODY

ROSENGART spĺňa tie najprísnejšie kvalitatívne a herné kritériá, aby mohol byť stolom ITSF. Hlavne v porovnaní so stolíkmi talianskej výroby, ich vo veľa oblastiach prekonáva.

Jednotlivé výhody uvádzame nižšie.


TYČE

Hlavnou výhodou stolných futbalov ROSENGART sú neohýbajúce tyče.

Určite stojí za zmienku aj pevná a trvácna konštrukcia a panáci.

MANTINEL

Hlavne stoly talianskej výroby, ako Garlando, Roberto, FAS a im podobné, majú šikmý mantinel po stranách, čo je azda najväčší nezmysel vo svete stolného futbalu. Ten často zabraňuje účinnej defenzíve a aj spracovaniu lopty pri nahrávke popri mantineli. Stoly ROSENGART majú samozrejme kolmý mantinel.


PANÁCI

Ide o slovenský dizajn panákov, ktorý používame od roku 2005 a na ich návrhu sa podieľali tí najskúsenejší hráči, aby im panáci čo najviac vyhovovali pri hre. Panáci preto poskytujú ideálnu kontrolu lopty, ktorá drží kde má a pri strele je využité maximum energie na strelu správnym smerom. Nestáva sa preto, že by útočníci strieľali brvno, alebo obráncovia rady ostatných tyčí, ako je to pri iných stoloch.

LOPTY

Používame vlastné biele turnajové lopty Rosengart, ktoré sú označené logom “R“. Tieto lopty používajú na svojich stoloch aj výrobcovia stolných futbalov v Nemecku. Lopty majú ideálne vlastnosti na hru na našich stolných futbaloch, ako je rozmer, váha, guľatý tvar a povrchová úprava. Poskytujú tak veľmi dobrú kontrolu lopty a ani sa rýchlo neopotrebujú. Spolu s nízkou cenou sú veľmi dobrou voľbou.


HERNÉ VLASTNOSTI

Každý stôl má techniku a strely, ktoré sa na ňom hrajú lepšie alebo horšie. Americké stoly typu TORNADO (ale aj WARRIOR a FIREBALL) sú vynikajúce na kombinácie, sťahovačku a samozrejme snake. Na päťke idú vynikajúco kombinácie, wall pass a stick pass. Horšie sa na ňom hrá však pin-shot na trojke alebo brush na prechodoch.
Opačne sú na tom nemecké typy stolov, ako napr. LEONHART (ULLRICHSPORT, TECBALL, LOWEN). Tie sú ideálne na všetko, čo je hrané z hrany. Teda pin-shot, brush, chip a samozrejme snake.

Problematické je však hrať kombinácie a sťahovačku. Ďalšou skupinou sú talianske stoly, ako napr. GARLANDO, ROBERTO a FAS. Tam sa dá zahrať účinne asi len snake, i keď niektoré strely môžu vyzerať veľmi efektne. V kombináciách obmedzuje, že sa nedá strieľať priamo na bránu krajnými hráčmi. Pritom GARLANDO má snáď najväčšiu bránku na svete, do ktorej padne úplne všetko. Na ROBERTe má síce človek pocit, že zahrá všetko, ale je to len detská hračka, ktorá s technikou nemá nič spoločné a po prechode na iný stôl razom zistíte, že neviete nič. Navyše streľba z obrany je takmer nemožná. Talianske stoly sú navyše oproti iným stolom nemotorné na päťke a rovnako je to aj so spracovávaním lôpt celkovo.

Stoly ROSENGART sú zlatým stredom, kde je možné zahrať všetko dobre a technicky. Takže hráči z iných stolov nemajú problém hrať svoju hru a naopak ROSENGART hráči, pokiaľ majú zvládnuté rôzne techniky, vedia sa prispôsobiť rôznym stolom. ROSENGART je univerzálny stôl, kde sa dá zahrať úplne všetko. Od technických prechodov z kombinácií po prechody z hrany a rovnako je tomu aj v útoku. Snake, pin-shot, sťahovačka, rôzne kombinácie, to všetko je možné účinne hrať a kombinovať.

NEVÝHODY

Všetko má svoje za aj proti. Panáci brániaci na mantineli sú pri tvrdšom zaobchádzaní a dorážaní náchylnejší na zlomenie. Takýto herný prejav je už za hranicou faulu, takže pri neúmyselnom konaní sa to nestáva často. Ak sa to stane, nie je problém takéhoto hráča rýchlo vymeniť. To je však výhoda oproti iným stolom, kde hráčov ľahko vyšúchate, prípadne zdeformujete a v tom prípade musíte meniť celú radu, pričom nestačí vymeniť len toho poškodeného hráča.

TO PODSTATNÉ NA ZÁVER

Ak zvážime všetky výhody a nevýhody, majú stoly ROSENGART predsa ešte niečo navyše, čo ich odlišuje od iných stolov na Slovensku. Je to to najdôležitejšie: zmysel. Je to stôl, na ktorom má zmysel hrať, trénovať a pripravovať sa na celoslovenské súťaže, pretože je to v súčasnosti jediný stôl, na ktorom sa celoslovenské súťaže organizujú. Budeme radi, ak si prídete zahrať aj vy. Za každým úspechom je kvalitná príprava a to čo vám ROSENGART ponúka, vám nedá žiaden iný stôl!

VERZIE

Tréningové stôl: Home edition
Turnajový stôl: Black competition
Stôl s mincovníkom

ROZMERY

Šírka: 130 cm
Dlžka: 144 cm
Výška: 96 cm